M

Víkend v Anglicku

Cestovateľský fotoblog

V Londýne mám sestru a zvyčajne sme tam pravidelne chodievali na návštevu spojenú s nákupmi. Tentokrát sme to ale poňali trochu inak a bolo to skvelé! Aj keď nákupy sme teda tiež nevynechali:).

Pri dnešných cenách leteniek si urobiť predĺžený víkend v Anglicku nemusí byť vôbec drahé. Letenky sme kúpili za 35€ s večerným odletom z Bratislavy (leteli sme s Wizz air len s príručnou batožinou a cena bola taká nízka aj vďaka členstvu v zľavovom programe WIZZ Discount Club, ktoré stojí 29,99€ na rok pre 2 osoby, pričom zľavy máte potom na všetky letenky od tejto spoločnosti). V sobotu ráno sme požičaným autom zahájili náš výlet, ktorý vymyslela ségra a program sme mali teda veľmi bohatý a hlavne bolo čo obdivovať.

Na konci blogu nájdete aj tradičný itnerár.

 

Stonehenge som vždy chcela vidieť. Nachádza sa v Salisbury a od Londýna to je 2,5 hodiny (cca 144km) autom, ktoré sme si požičali. Vidíte ho už priamo od cesty, keď prichádzate na veľké parkovisko, ktoré je od pamiatky vzdialené asi 1 kilometer a z parkoviska vás odvezie autobus, hneď ako si kúpite vstupné.

 

 

Stonehenge

Spočiatku som si povedela, aké to je malé! To sa sem všetci hrnú, aby si pozreli pár kameňov na lúke? No potom, keď Stonehenge uvidíte zblízka, zmocní sa vás taký zvláštny pocit. Akoby to miesto malo nejakú svoju auru.

A veď teda asi aj má.

Stonehenge

O pár dní sme premeškali slnovrat, kedy bolo vstupné celý deň zdarma, ale vraj Stonehenge v ten deň navštívilo 10 000 ľudí, takže asi veľmi ani nie je za čím banovať, lebo aj tak tam bolo ľudí dosť.

Stonehenge

Stonehenge

Samozrejme sa k nemu nedalo ísť a chytiť si kamene, čo je pohopiteľné. Ale "ohrada" bola urobená tak, aby ste si pohľad na neho vychutnali zo všetkých uhlov aj vzdialeností.

Stonehenge

Stonehenge

Zo Stonehenge sme pokračovali do campu New Forest a na ďalši deň na výhliadku Durdle door, kde výhľady naozaj stáli za to. Vďaka letnému počasiu sa dalo aj kúpať.

Durdle door

Durdle door

Durdle door

Durdle door

Noc medzi oboma výletmi sme strávili v campe New Forest, ktorý by som vrelo odporúčila každému. Jedná sa o stanový a karavanový camp priamo v lese na planinke. Zaujímavý je tým, že tam voľne ponehujú kone, somáre a kravy, pričom sú veľmi priateľské a dajú sa hladkať aj kŕmiť. A ten pohľad na stádo bežiacich koní keď vy si grilujete večeru na ohni, tak to je niečo!

New Forest Camp

New Forest Camp

New Forest Camp

Počasie sme naozaj vyčíhali, celý víkend bolo okolo tridsiatky a večer vyzerala obloha takto

New Forest Camp

Ráno po prebudení v campe sme mali návštevu, ktorá nám zožrala všetko jedlé, čo sme večer zabudli schovať

New Forest Camp

Zvieratá tam boli priateľské a tento somárik mal napríklad fajnovú ofinu

New Forest Camp

New Forest Camp

Z výletu mimo Londýna sme sa vrátili unavení v nedeľu večer a ešte stáne nám ostal 1,5 dňa na mesto.

London

A tak sme chodili po nákupoch..

London

 Fotky z Londýny som veľmi nerobila, nebol čas a aj tak ho každý dobre pozná:).

 

Itinerár:

Dátum: 22.6. (odlet o 21:45) - 26.6. (odlet o 21:45)

Letenka Bratislava – Londýn Luton 35€/osoba so zľavovým programom WIZZ Discount Club, ktoré stojí 29,99€ na rok pre 2 osoby

Ubytovanie sme mali zadarmo

Požičanie auta aj s benzínom cca 60€/os pri 4 osobách v aute na 2 dni

Pivo v podniku 5£

Vstupenka na Stonehenge 19,50£/1os.

Ubytko v campe New Forest 10£/1os.

Dokopy: letenka + ubytko + strava + výlety + vreckové - 250€/4 dni (2 dni Stonehenge a Durdle door + 2 dni Londýn)

 

Foto: Ľubica Milde

Petra Milde

Johny Milde 

Ďakujem
zobrazení 1714
Publikované 16. 07. 2018
‹ SenegalNová KIČN ›
Milde | tvorba web stránok | Cookies politika | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Nastavenie cookies