M

Jordánsko s našimi

Cestovateľký fotoblog

Z Viedne sa objavila lacná letenka do Aqaby, tak sme sa rozhodli ísť aj s rodičmi, že si urobíme výlet. V Jordánsku som už bola a veľmi sa mi tu páčilo. Zaujímavá krajina na cestovanie za relatívne fajn peniaze. Prileteli sme na obed do Aqaby, na letisku požičali auto a prvý deň si so sprievodcom na korbe jeho auta vyrazili do prekrásnej púšte Wadi Rum. 

Abdulaha vám plne odporúčam! Pridávam vám sem kontakt na neho na WhatsApp +962 7 7743 1184, keby ste šli, určite mu napíšte. Milý, pohostinný, pozorný a vybavil nám skvelé ceny aj ubytko, teda sme nemuseli riešiť cez booking a v cene 40€ na osobu sme mali ubytovanie, večeru, raňajky a 4 hodinovú tour na aute cez Wadi Rum.

Ukázal nám aj svoje obľúbené spoty, kde nikto okrem nás nebol. 

 

Večer sme prišli na ubytovanie Rum Jordan Camp v stanovom meste priamo v púšti. Náš stan bol luxusný, mal vlastnú kúpeľňu a obrovské onko s výhľadom na skaly priamo z postele, paráda. Večer pri zaspávaní som cez neho pozerala na hviezdy.

Výhľad z tohto okna sme mali takýto. Dobré ne? 

Petru sme zobrali od zadu. Poradil nám tak náš vedúci hotela a ešte nás tam aj odviezol. Pretože len tak ju prejdete celú za fajn čas a nemusíte merať dve cesty ako pri klasickej trase (tam a späť). Kúsok od zadného vchodu sme sa zviezli plateným shuttlebusom a potom pokračovali peši hore do skál s výhľadom do hlbokého kaňonu až sme prišli k nabatejskému kláštoru, ktorý som minulú návštehu Petry nestihla. Bol krásny.

Oproti roku 2017, kedy som tu bola prvýkrát tu pribudlo neuveriteľné množstvo stánkov alebo skôr šiatrov s blbosťami, ktoré lemovali hlavnú cestu cez celú Petru. Škoda, že to neregulujú. Všetky ostatné pamiatky boli však rovnako krásne, pokladnicu sme si pozreli aj z vrchného miesta, kde vás za malý poplatok pustí akýsi ufúľaný domáci asi beduín, ktorý ten spot považuje za svoj. Ale výhľad bol prekrásny a dostali sme aj čaj a bol aj milý, takže to stálo za to.

Na tretí deň sme sa s prekrásneho skalného údolia okolo Petry presunuli k mŕtvemu moru k Ammánu. Vedeli ste, že práve v Jordánsku sa nachádza najnižšie položené miesto na zemi? 398 m. Naši sa okúpali prvýkrát len tak na divoko na pobreží so soľnými kryhami. Príroda tu bola krásna. Ja som mŕtve more opáčila až na hoteli. Ten mal okrem super bazéna aj shuttlebus, ktorý vozil hostí každú pol hodinu k 500 metrov vzdialenému moru. Možno pred niekoľkými rokmi, keď ho postavili, tak bol celkom pri mori, ale časom ako voda ustupovala, sa pobrežie vzďaľovalo. Pocit kedy vás slaná voda nadnáša akoby ste mali pod sebou nafukovačku, bol perfektný.

No a natreli sme sa aj tradičným bahnom, ktoré bolo v kadi na pobreží. Prvý deň len trošku a keď sme si potom prečítali na čo všetko je to dobré, tak na druhý deň sme sa nagebzili od hlavy po päty. 

Jordánsko je prekrásna krajina s kopou unikátností a navyše sa pýši jedným zo siedmich divov sveta. Aj napriek bordelu naokolo a nevkusu obyvateľov, je pre nás táto krajina stále dostupnejším klenotom, ktorý sa oplatí vidieť.

 

Itinerár:
Dátum: 24.3. – 27.3. – 4 dni
Letenka: Viedeň – Aqaba a Ammán - Viedeň: 60 eur (dajú sa kúpiť už aj od 20 eur)

Ubytko: 25 - 30 eur/ os. aj s raňajkami, pri Mŕtvom mori 40 eur/ os.
Požičanie auta: 200 eur na 4 dni / celé auto

Benzín: 1,10 eur
Jedlo v reštike: priemer 10 - 20 eur

Teplota: 6 až 26 °C (noc vs. deň)
Vstupné do Petry: 72€

Dokopy: 400 eur. Letenky + auto + ubytko + jedlo + vreckové

Pozrite si aj môj výber na Instáči

 

Autori foto a videa: Ja a Johny

 

Ďakujem
zobrazení 356
Publikované 07. 04. 2023
‹ TromsøBarcelona a Cadaqués ›
Milde | tvorba web stránok | Cookies politika | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Nastavenie cookies