M

Triglavský národný park - Slovinsko

Cestovateľký fotoblog

Slovinsko je ideálne na dovolenku na predĺžený víkend ale kľudne aj na celý týždeň. Dá sa tu robiť vysokohorská túra, ísť na bajky, robiť rafting a canyoning, kúpať sa... Príroda je tu neskutočná. K tomu super služby, vybudované cyklotrasy a bajkparky.

Ísť do kempu je iné, také viac dobrodružné, ste spätí s prírodou:). Vybrali sme si Natura eco camp, mal pekné fotky a cena bola ok. Kemp nás príjemne prekvapil, stan sme si rozložili v lese pod stromami,  kde to krásne voňalo, kúpeľňa a záchody boli super zariadené, všade boli eco papiere a smetiaky na triedený odpad. Na grile ste si mohli opiecť večeru. V záhrade bola ohrada s koňmi a voľne sa pohybujúde králiky. Horšie to bolo s elektrikou, ale keď ste si chceli dobiť powerbanky, jednopducho ste prišli do drevenej búdy 3x3 metre - "recepcia" a zapojili si to sami do zástrčky. Aj návštevníci boli cool. Napríklad belgická rodinka s vigvamom (stan ako mali indiáni) a rasou psa československý vlčiak - ten čo vyzerá ako vlk. Veľmi pekný kemp. 

 

Prvú noc sme spali krátko. Plán bol vstať o piatej ráno o a stihnúť výstup na Triglav. Vstali sme o šiestej:). Túra bola dlhá, ale čarovná.

O 5 hodín neskôr sme prišli na chatu pod Triglavom a odtiaľ nás čakala ešte cca 1 hodina hore na malý Triglav a prípadne ešte ďalšia na ten veľký.

Na blogoch písali, že je lepšie mať rukavice kvôli reťaziam a ľahké helmy, lebo zvyknú padať kamene, keď sa turisti štverajú hore. Najprv ma ten výstup prekvapil, že bol taký strmý, ale po čase som si zvykla, všade, kde bolo treba, bola skoba alebo oceľové lano a tak sa išlo naozaj pohodlne. Nepríjemné to môže byť akurát pre ľudí, čo mávajú závrate z výšky, inak sa to dalo prejsť bez problémov.

Na Malý Triglav 2739 m.n.m sme vyšli s prevýšením 1870 metrov za 6 hodín aj s prestávkami a ešte náš čakala minimálne 5 hodinová cesta späť. Navyše bol na vrchol Triglavu celkom dlhý hadík turistov (na fotke sú v pozadí vidieť také malé bodky, tak to je ono).  Rozhodli sme preto neísť už hore a vrátiť sa, šak aj tak celkom pekný výkon,  ne? :). Celkovo sme dali túru dlhú 25 km s daným prevýšením za 11 hodín.

Výhľady cestou späť

Drúhý deň sme si dali oddych a šli sa pozrieť k blízkemu jazeru a okúpať sa do rieky Soča, lebo vraj tam je brutálne čistá a modrá voda. No aj bola. A aj pekne studená:), ale šak okúpali sme sa.

Cestou k aj od sme šli parádnym horským priesmykom a mali pred očami doslova skalné steny a takéto výhľady.

Tretí deň sme si urobili výlet na bajkoch do susednej dediny a odtiaľ k jazerám Laghi di Fusine (už Taliansko) a odtiaľ na chatu Rifugio Luigi Zacchi s mega výhľadom a fantastickou polievkou.

 :)

 

Itinerár:

Dátum: 28. 07. - 01. 08. 2020 - 4 dni

Dĺžka cesty 5 hodín z Trnavy do Krajnskej Gory

Ubytko v kempe 18 € / os. / noc

Jedlo v reštike: 8 - 20 €

Pivo: 3 - 5 €

Dokopy: ubytko v kempe + cesta + jedlo + vreckové 250€ / os.

 

Ďakujem
zobrazení 597
Publikované 01. 08. 2021
‹ SicíliaTaliansko road trip 5 dní ›
Milde | tvorba web stránok | Cookies politika | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Nastavenie cookies