M

Portugalsko

Cestovateľský fotoblog

Portugalsko sme si vybrali ako jednu z najbližších krajín v Európe s ideálnymi podmienkami na surfovanie. Táto krajina je zatiaľ na okraji záujmu slovenských turistov a podľa mňa naozaj stojí za navštívenie. Počas cca 7 dní sme autom navštívili len zopár najzaujímavejších oblastí v okolí našej „final destination“, v ktorej sme bývali - Baleal. Baleal je ideálna surferská oblasť, typická pre svoje členité pobrežie a skvelé možnosti hlavne pre začínajúcich surferov. Jeden deň sme strávili v Lisabone, v okolí Balealu potom navštívili tie najkrajšie výhľady v Peniche, boli sme aj v historickom meste Sintra, ktoré je zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO, na odporúčanie sme navštívili aj modro-žlté mestečko Óbidos a nakoniec pláž, kde sa vyskytujú jedny z najväčších vĺn sveta  - Nazaré.

Takto si to tam dávali miestni kempingisti

a takto zas moje buchty

Na konci letnej sezóny mal oceán v Peniche, kde sme survovali len cca 19°C, čo je celkom nevýhoda, lebo si musíte k surfu požičať aj neoprén. Ale keď ste ho už mali na sebe, bolo fakt teplúčko:)

Viewpointy stáli za to - Peniche - Ajuda

Výhliadka Cabo da Roca

Palác so záhradou Quinta da Regaleira v Sintre zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO

My sme hovorili: "Pome už pozreť tú dzúru z tých fotiek", ale v originále sa to volá Obrátená veža. Veža obsahuje deväť plošín, ktoré vraj majú stvárňovať Božskú komédiu od Danteho, ďalej deväť kruhov pekla, deväť úsekov, ktoré by znázorňovali očistec a deväť častí, ktoré predstavujú raj. 

Musím ale povedať, že fotky sú krajšie ako realita a mňa osobne až tak veľmi táto pamiatka nenadchla, tak ako na prvý pohľad na fotkách.

Toto mestečko na skale bolo pjeknukné. Sintra - Corales

"Tapetová" fotka musí byť.

Photoshopom by som to asi lepšie nespravila. (Pozadie západ slnka, fotka robená vstavaným bleskom).

Tretí a štvrtý deň tak fúkalo, že vlny boli luxusné, ale piesok som mala v hube ešte druhý deň.

Opálená ric musí byť.

Luxusné mestečko Óbidos. Podotýkam, že farby na fotke nie sú nijako upravované.

Pre mňa najkrajšie miesto, ktoré sme navštívili bola pláž s majákom v Nazaré. Táto pláž je výnimočná tým, že sa tu v určitom období vyskytujú jedny z najväčších vĺn sveta, na ktorých surfujú asi len samovrahovia:). Vlny dosahujú výšku až 30 metrov. Čekni napríklad tu.

Takto sme si ládovali vínko na majáku

Na mapke sú vyznačené miesta, ktoré sme navštívili.

 

Itinerár:

Dátum: 26.8. - 2.9. 2017

Autom do Prahy - parkovanie auta v Prahe na letisku na týždeň 30€

Letenka Praha - Lisabon 240€

Požičanie auta 85€ /deň s plným poistením a plnou nádržou

Ubytovanie 25€ /1 noc/ 1 os. v luxusnom 2 poschodovom dobre vybavenom dome, tento odporúčam: https://www.penicherentals.net/hotel/baleal-family-surf-villa/

Požičanie surfu s neoprénom 20€/24 hodín

Strava v obchode - cca ako u nás

Pivo v podniku 2-3

Opaľovací krém - Daylong 30 SPF, vola bola ľadová, ale slnko pekne ostré.

 

Pripájam aj zopár fotografií z Lisabonu, ktorý je podľa mňa trochu preceňovaný, ale inak útulný a pekný. Električky chodiace hore dole po kopcovitom teréne v meste boli asi najviac.

 

 

 

 

  

 Autori fotografií:

Ľubica Milde

Peter Kuliffay

Paulína Mokošová

 

 

 

 

Ďakujem
zobrazení 1919
Publikované 04. 09. 2017
‹ NY & Puerto RicoSladká bodka.....na záver ›
Milde | tvorba web stránok | Cookies politika | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Nastavenie cookies